Tunni algul vaatasime kõigepealt uude teemasse häälestumiseks videoid:
Seejärel õppisime laulma uut laulu "Ten little numbers". Ühtlasi õppisime selgeks, et kui sõna on mitmuses, siis lisame sõna lõppu -S. Näiteks: numbers, cats, dogs.
Kuna harjutamine teeb meistriks, siis harjutasimegi õpitut erinevates tegevustes. Kõigepealt sobitasime kokku tahvliloto:
Olime numbreid õppinud nii lauldes kui mängides. Nüüd jagasime töölehed, kus sai harjutada nii käelist tegevust kui ka oma teadmised proovile panna:
Kodus jäi tööleht lõpetada ning õppida arvsõnad selgeks.
Nüüd kordasime kohamäärsõnu. Laulsime laulu "On, in, under":
Sobitasime kohamääsõnad õige pildi alla:
Nüüd pidid lapsed hästi tähelepanelikult kuulama, mida õpetaja ütles, sest lapsed pidid asetama kuulamise järgi pildid õigesse kohta:
Lisaks kohamäärsõnade kordamisele tuletasime ühtlasi meelde ka värvuste nimetused:
Vaatasime-kuulasime uut laulu "You´ve Got Eyes" ning otsisime laulust õpitud keeleteemasid.
Pärast laulu kuulamist arutlesime, millised tuttavad teemad laulus olid: - kehaosade nimetused;
- lause algab suure tähega ja lõpeb punktiga; - have/has got väljend; - modaalverb can; - mitmuse lõpp (eyes, arms, hands, feet...); - tegusõnad; - väljend let´s ...; - kohamäärsõnad (on the floor).
Tunni lõpus jõudsime teha veel ühe töövihikuharjutuse:
Tänase teema sissejuhatuseks vaatasime-laulsime lustakat laulu loomadest:
Nüüd tuletasime meelde loomade nimetused ja õppisime ka uusi sõnu:
Oleme õppinud, et mitmuse lõppu kirjutame -s. Näiteks: dogs, cats, horses... Täna saime teada, et vahel on ka olemas erandeid. Näiteks: mouse - mice (hiir - hiired) Loendasime töövihikus loomi ja kirjutasime nendest pika lause:
Tuletasime meelde väljendi I have got...
Koostasime väljendiga piltide järgi lauseid: I have got a cat. I have got a dog. I have got a rabbit. I have got a horse. Nüüd õppisime mõned uued sõnad juurde:
spot - täpp, laik stripe - triip tail - saba Õpetaja luges lauseid ja õpilased üritasid ära arvata, missugune loome endast jutustas. Näiteks: I have got black and white stripes. (It´s a zebra.) I have got brown spots on my long neck. (It´s a giraffe.) I have got a long tail. I can climb, jump and swing. I am brown. (It´s a monkey.)
Tunnis õpitud sõnavara läks meil kohe vaja õpikuharjutuses, kus nuputasime, milliseid loomi on harjutuses kirjeldatud:
Tunni lõpus vaatasime toredat videot. Enne vaatamaist andis õpetaja tähelepanelikuks vaatamiseks ülesande - millisest loomast me tänases tunnis veel rääkinud ei ole. Muidugi oli selleks loomaks a fish. Meile juba tuttavaks saanud Steve´i videod on vahvad just selle poolest, et lapsed saavad peale vaatamise ka ise aktiivselt kaasa lüüa =)
Tunni algul laulsime juba tuttavat laulu "What´s your favourite food?"
Eelmistes tundides teemal "Picnic" õppisime erinevaid toiduainete nimetusi. Tunni algul oli tahvlil palju sõnu - osa juba varasemast õpitud, aga ka mitmeid uusi. Nüüd jagas õpetaja igale õpilasele töölehe ning lapsed täitsid tahvli abil töölehe inglisekeelsete sõnade tabeli. Siinkohal palus õpetaja olla eriti tähelepanelik, sest tahvlil oli kaks sõna, mida tabelis ei olnud ja need tuli sinna juurde lisada. Selgus, et need sõnad olid "curd" (kohupiim) ja "chocolate" (śokolaad).
Nüüd kasutasime õpitud sõnavara ka töövihikuharjutustes. Pärast sai oma tööd kontrollida tahvlilt:
Õpikust leidsime uue rütmisalmi, kuhu oli peidetud ka mõned vajalikud keelereeglid. Saime teada, et kui me saame toiduaineid loendada, siis paneme sõna ette artikli a/an, aga kui ei saa, siis lisame sõna ette "some" (veidi, mõned).
Arvsõnade hääldamine on meil nüüd selge. Aga et ka arvsõnade kirjutamine hästi selgeks saaks, mängisime sõnamängu "Bingo". Auhindadeks teemakohaselt numbritega kleepsud =)
Nüüd pani õpetaja tahvlile numbritega plakati, kus kõik numbrid olid sigri-migri segamine. Arvsõnu tuli õiges järjekorras võimalikult kiiresti nimetada ja samal ajal ka neid näidata. Selgus, et see polegi nii lihtne kui oled klassi ees ja aeg tiksub =) Kõige osavam arvude leidja ja nimetaja oli MARTTI.
Õpikust leidsime toreda kuulamisülesande, kus kuulamise põhjal tuli nuputada, kellest on loos juttu:
Tegime töövihikust harjutus 6:
Nüüd mängisime, et oleme Inglismaa koolilapsed ning meil on matemaatikatund. Õppisime inglise keeles "arvutama" ning mängisime täringumängu, mida õpetaja kasutab tavaliselt esimese ja teise klassi matemaatikatundides.