Kordasime kestva oleviku moodustamise reeglit ja koostasime üheskoos piltide kohta lauseid nii kirjalikult kui suuliselt. Abiks oli reeglitabel tahvlil.
Mängisime tegevuse äraarvamismängu "ALIAS".
Küsimisel kasutasime väljendit "Are you ... ing?"
Tegevuse näitaja vastas siis kas "Yes, I am." või "No, I am not."
Nüüd mängisime kõnemängu ja saime mängides harjutada nii kestva oleviku reeglit, sõnavara kui ka arendada mälu.
Mäng käib nii:
1) seisame ringis ja õpetaja jagab igale lapsele ühe tegevuspildi;
2) esimene laps ütleb oma tegevuse (näiteks: I am playing tennis);
3) temast järgmine laps ütleb eelneva lapse lause ja lisab omapoolse (näiteks: He is playing tennis. I am studying English).
Täitsime töölehte:
Vaatasime teema kordamiseks pisut lustakat videot, kuidas moodustada küsimusi ja neile lühivormis vastata:
Tunni lõpus jõudsime mängida pingiridadega sõna äraarvamise mängu, kus iga ära arvatud tähe puhul sai võistkond endale ühe pusletüki. Kel pusle koos, oli võitja:
Kuna lemmikloomad on meile kõigile südamelähedased, siis peatume sellel teemal veidi pikemalt.
Tunni algul laulsime juba tuttavat laulu "I have a pet":
Täna õppisime laulma ka uut laulu:
Lauluga tuletasime meelde eelmises tunnis õpitud väljendid: I have a pet /I have got a pet. She is a... He is a....
Kordasime piltidega sõnu:
Nuputasime, kes on peidus numbrite all:
Kuulasime-vaatasime interaktiivset koomiksit:
Sõnavara kinnistamiseks mängisime sõnamängu "Memoriin". Jagasime klassi kaheks rühmaks ja nüüd hakkasid rühmad kordamööda nuputama ja pilte ning sõnakaarte sobitama.
Et me oskaksime sõnu ka õigesti kirjutada, mängisime tahvlil olevate sõnadega sõnamängu "Bingo". Kuna teemaks on lemmikloomad, siis ka auhindadeks loomakleepsud:
Tunni lõpus jõudsime mängida sõna äraarvamise mängu:
Nüüd luges õpetaja ette jutu indiaanipoisist nimega "White Cloud". Lapse kuulasid juttu tähelepanelikult ning kirjutasid üles kõik arvsõnad, mida nad tekstist kuulsid. Saime teada, et indiaanlased saavad endale terve elu jooksul nimesid juurde ja eriti vapratel indiaanlastel on ikka väga uhked nimed.
Töölehel oli vaja kõiki teadmisi kasutada. Esimesed kuupäevad tegime koos, siis pusis igaüks omaette. Pärast kontrollisime oma töö koos ära ka.
Kodus jäävad järgarvud ja kuupäevad veel üle korrata ning järgmises tunnis teeme ka hindelise töö.
Juba pikemat aega oleme tegelenud teemaga "Food". Teemaga seoses tegelesime ka projektiga "Food". Eelnevalt said lapsed kätte projekti koostamise juhendi ja hindamismudeli.Lisaks projekti tegemisele pidid lapsed õppima oma tööd ka inglise keeles esitlema - seega päris suur väljakutse! Terveid esitlusi ei mahuta blogisse ära, seetõttu sai igast esitlusest tehtud mõned pildid. Esitlustes esinenud kirja-, keele- ja hääldusvead arutasime üheskoos läbi. Esitlused olid väga vahvad ja ega ei ole üldse lihtne tulla klassi ette ja jutustada oma tööst inglise keeles. Aga lapsed said hästi hakkama ning nende tagasiside töö tegemise kohta oli väga positiivne. Tore on aeg-ajalt teha midagi hoopis teistmoodi kui tavaliselt ja saada uusi kogemusi.