Ka teise klassiga tutvusime ameeriklaste ja inglaste püha Halloween´iga. Rääkisime Halloween´i kommetest ja võrdlesime Eesti hingedepäeva ja mardi- ning kadripäeva kommetega. Õppisime laulma laulu:
Õppisime Halloween´iga seotud sõnavara ja sümboleid:
Nüüd joonistasime pildi ja kirjutasime juurde õpitud sõnad, sest läbi käelise tegevuse jäävad sõnad ka paremini meelde. Meeleolu loomiseks kuulasime Halloween´i muusikat, mis seekord oli küll selline rahulikumat laadi, sest ega õpetaja ei taha ju lastele hirmu naha vahele ajada =)
Kuna meil sel nädalal enam inglise keele tundi ei toimu, siistähistasime täna kolmanda ja neljanda klassiga ameeriklaste ja inglaste püha Halloween´i. Rääkisime Halloween´i kommetest ja võrdlesime Eesti hingedepäeva ja mardi- ning kadripäeva kommetega.
Laulsime laulu
Kolmanda klassiga vaatasime videot:
Õppisime Halloween´iga seotud sõnavara ja sümboleid:
Seejärel nuputasime töölehe kallal.
Neljanda klassiga laulsime samuti laulu ja rääkisime Halloween´i traditsioonidest.
Vaatasime videot (kuni 4.40). Kel huvi, võib video lõpuni vaadata =)
Tutvusime väljenditega, et paremini lugemispalast aru saada:
Nüüd lugesime töölehelt Halloween´i-teemalist jutukest. Saime veidi aimu Halloweeni ajaloost, miks inimesed seda püha tähistama hakkasid ja kuidas seda tähistatakse tänapäeval:
Täitsime töölehel olevat luuletust-lünkteksti. Seejärel otsisime sõnu sõnaruudust ja lahendasime ristsõna.
Töölehtede täitmise ajal meeleolu loomiseks sobib hästi selline muusika =)
Tänane tund algas eelmises tunnis loetud ja kodus harjutatud pala hindele lugemise-tõlkimisega. Klassi ees lugejad loosis seekord arvuti =) Teised lapsed kirjutasid samal ajal vihikusse Unit 4 sõnu ja tegid töövihikuharjutust.
Lugemispala juhatas meid teema "Animals" juurde. Koostasime tahvlile mõistekaardi "Wild animals" ning tuletasime nõnda meelde metsloomade nimetused:
Numbrite loendamine ja arvsõnade lugemine tähthaaval tuleb juba üsna hästi välja ja siit jõudsimegi oma tänase teemani. Õppisime ütlema milles me oleme tublid ja head - I am good at.
Nüüd harjutasime lausemudelite abil lausete moodustamist. Kõigepealt ütlesime lauseid nii, nagu pildil olevad lapsed enda kohta ütleksid. Seejärel rääkisime nendest "tema" vormis.
Õppisime ka uusi sõnu, millest osad olid vajalikud video vaatamiseks:
Mary is good at drawing. Tom is good at music. Poppy is good at numbers.
Jake is not good at puzzles. Mother is good at cleaning and tidying up. I am good at helping her.
The boys are good at sport. Lisa is good at dancing.
The baby polar bear is good at hugging his mum. The kitten is good at kissing.
Vaatasime videot "What are you good at?" (kuni ajani 1.50).
Kuulasime ja seejärel lugesime ise õpikus olevat kahekõnet. Klassi ees lugejad loosis seekord arvuti =)
Tunni lõpus kirjutasime tahvlil olevate lausemudelite abil ennast tutvustava jutukese ja õppisime seda esitama.
Tunni algul lugesime häälestuseks rütmisalmi "Thank you so much":
Nüüd esitasime klassi ees hindele tunnis ja kodus harjutatud kahekõnesid. Esinejad loosis seekord arvuti =)
Teised lapsed vastasid samal ajal kahekõnede kohta õpikuküsimustele:
Kui tavaliselt mängime sõnadega sõnamängu "Bingot", siis seekord mängisime hoopis lause bingot. Lapsed valisid välja kolm lauset ning kirjutasid need vihikusse. Õpetaja hakkas lauseid ütlema. Kel olid kõik kolm lauset olemas, võitis mängu ja sai auhinnaks kleepsu.
Vaatasime hoolega õpetlikku lauluvideot. Pärast arutlesime, millistest heategudest laulus räägiti ja kas kõik need tegevused on ikka tõelised heateod. No näiteks: kas oma toa koristamine on heategu või on see tegelikult normaalne, et sa oma toa korras hoiad =)
Seejärel vaatasime mõtlemapanevat multifilmi "The Present" (CGI Awarded short film 2014):
Pärast arutlesime, milliseid heategusid lapsed filmist leidsid ja kes heategusid tegid.
Filmis olevad heateod:
1) Ema tõi kingituse, et ta poeg televiisoris ja arvutis liiga palju ei oleks;
2) Väike koer oli kogu aeg rõõmus, kuigi tal ei olnud ühte käppa ja oma rõõmsameelsusega aitas poisil masendusest üle saada.
3)Tänu koerale leidis poiss omale sõbra ja ei olnud enam nii palju arvutis.
Kuna õpilastele eelmise tunni laulud väga meeldisid, laulsime need uuesti läbi. Mis saab õpetajal selle vastu olla, peaasi, et õpime inglise keelt =)
Sõpruse ("Friendship") teemalt jõudsime väga toreda teemani - "Good deeds" (eesti keeles "Heateod").
Kordasime õpitud sõnu ja mängisime sõnamänge.
Esimene sõnamäng oli sõna äraarvamise mäng "Guess!", kus harjutasime sõnade õiget hääldamist:
Teine mäng oli "Bingo", kus saime harjutada sõnade kirjutamist. Tänased võitjad olid Kairit ja Kenneth. Kuna klassist hakkas kostma seepeale mõne õpilase poolt nurinat, et on ebaaus, et tema jälle ei võitnud, siis tegi õpetaja täna nii, et kõik mittevõitjad said ka kleepsu =) Kleepsud siis sellised =) , aga lapsed rõõmustasid ikkagi =)
Nüüd tutvusime õpikust uute sõnade ja väljenditega, mida vajasime kahekõnede mõistmiseks.
Kõigepealt kuulasime kahekõnesid plaadilt, siis harjutasime nende lugemist omaette ning seejärel lugesime tegelaste kaupa.
Mida rohkem õpitut korrata, seda paremini jääb meelde. Seetõttu vaatasime ka üht teist videot tähestikust ja lapsed valisid, missugune laulustiil neile tähestiku õppimisel kõige enam meeldib:
Kordasime kaartidega tähenimesid.
Et tähed vajasid veel harjutamist, jagas õpetaja lastele täringumängu. Kel oli tähenimede puhul abi vaja, sai vajadusel piiluda tahvlilt:
Täringumäng käib nii: laps veeretab täringut ja nimetab oma teel olevad inglise nimed. Nime, millel jääb nupp pidama, peab tähthaaval ütlema ehk "spellima".
Nüüd harjutasime nimede "spellimist" nii, et õpetaja ütles tähthaaval nime ja lapsed kirjutasid endale vihikusse. Kõik õiged nimed said omale vihikusse Anna-Bella, Laura, Gemma ja Ralf ning nemad said endale auhinnaks "5".
Lugesime õpikus olevat kahekõnet ja tegime suuliselt õpikuharjutust:
Töövihikust leidsime sarnase harjutuse ja täitsime tabeli põhjal lünkharjutust :