Kuna enne vaheajale minekut on väga raske rahulikult pingis püsida, siis tegime kolmanda klassiga aktiivõppetundi. Kõigepealt õppisime väljendeid:
Nüüd otsisime endale paaristööks kaaslase. Esimese ülesandena tegime etteütlust. Kõigepealt dikteeris üks lastest teksti kaaslasele ette ning sõber kirjutas, seejärel poole teksti pealt vahetati rollid.
Seejärel kontrollisid lapsed kontroll-lehe abil oma töö ära ning parandasid vead. Kontroll-lehel olid kirjas ka edasised ülesanded. Kui töö kontrollitud, lõikasid lapsed järgmise töölehe pealt pildid välja ja kleepisid teksti põhjal pildid alustaustale. Viimase ülesandena jutustasid lapsed, mida nad pildil näevad.
Kontroll-leht
Taust
Tööleht piltidega
Kui paaristöö sai valmis, pusisid lapsed töölehe kallal:
Tunni algul koostasime paaristööna kahekõnesid ning ühtlasi saime üle korrata "Was/were" väljendid:
Seejärel rändasime muinasjuttu "A Visit". Kõigepealt õppisime töölehelt sõnavara. Õpetaja juhtis tähelepanu minevikuvormidele, sest osade tegusõnade lõppu lisame mineviku moodustamiseks -ed, kuid osa sõnu on ebareeglipärased, mis tuleb lihtsalt pähe õppida:
Tutvusime väljenditega, mida oli vaja teksti mõistmisel:
Õpetaja luges ette muinasjutu "A Visit". Sõnavara oli lugemise ajal abimehena tahvlil. Seejärel luges igaüks muinasjutu veelkord läbi.
Järjestasime muinasjutu tegevuse järgi pildid sobivasse järjekorda:
Nüüd leidsime endile paarilise. Sobitasime lausekaardid õiges järjekorras jutukeseks.
Kordasime sõnakaartidega üle sõnavara ja harjutasime sõnade kirjutamist sõnamängu "Bingo" mängides:
Kordasime kohamäärsõnu:
Tegime koos töövihikus selle kohta ka harjutust:
Harjutasime seda kahekõnet nüüd ka lugema - poisid harjutasid Mark´i osa ja tüdrukud Fay osa. Seejärel loosis õpetaja nimepulkadega klassi ees lugejad.
Õppisime moodustama lauseid, kus lause algab väljendiga There is ... või There are...
Kirjutasime pildi kohta mõned näitlaused omale ka vihikusse.
There is a pencil in the mug. Pliiats on tassi sees.
There are keys under the desk. Võtmed on laua all.
There is a cat in the basket. Kass on korvi sees.
Nüüd kuulasime-vaatasime laulu, kus saime uurida There is/there are lauseid ja kinnistada sõnavara. Teisel korral laulsime juba ise ka kaasa:
Nädala esimesed tunnid olid meil veidi "kriminaalsed, sest teemaks murdvargad.
Teemasse häälestmiseks mängisime tähelepanumängu- Õpetaja jagas igale lapsele ühe pildi ja hakkas kedagi pildilt kirjeldama. Kes sai aru, et tema pildist on juttu, oli võidumees. Kui aga oma tegelast ära ei tundnud, sai võidupunkti õpetaja:
Õppisime sõnavara ja väljendeid:
Lugesime lugu "A burglar". Kõigepealt kuulasime teksti plaadilt, seejärel harjutasime lugemist omaette ning ja nüüd lugesime ja tõlkisime koos klassis:
Järjestasime teksti põhjal pildid õigesse järjekorda.
Nüüd jagas õpetaja rollikaardid ja lapsed harjutasid kolme minuti jooksul oma osa vastavalt rollile esitama. Klassi ees esinejad loosisime nimepulkadega.
Seejärel tegime vihikusse kirjalikult harjutuse, kus teksti põhjal tuli omavahel sobitada kokku lause algus ja lõpp. Enne selgitasime tahvlitabelite abil tegusõna "olema" oleviku ja mineviku vorme:
Kuulasime lustakat kantristiilis laulu "A Burglar Man" ja püüdsime laulu sisust aru saada. See oli keeruline kuna laulus oli palju slängisõnu. Pärast tõlkisime õpetaja abiga laulu sõnumi ära.
Õpetaja pani tahvlile kolm pilti murdvarastest. Iga pingirida sai omale ühe varga, kelle kohta jutuke kirjutada. Pärast lugesid julgemad oma lood ette ka: