Wednesday, 10 January 2018

Year 4: "Ball games"


Tänase tunni teemaks olid pallimängud (Ball games) ning kuna meie rühmas on tublid jalgpallurid, siis oli see teema just neile eriti sobilik ja südamelähedane.
Tunni algul õppisime sõnu piltide ja sõnakaartide abil:

Kuulasime rütmisalmi ning proovisime siis rütmisalmi ise ka kaasa lugeda:


Kuigi tegusõnade 3. pöörde reeglid ja kirjutamine on meil selged, siis täna õppisime, kuidas on sõnu õige ja täpne hääldada. Selleks oli meil õpikus abiks tabel:


Nüüd proovisime tahvlilt sõnakaarte lugeda "tema" vormis õige hääldusega. Selgus, et see ei olnudki lihtne ülesanne, kuigi osa sõnu olid ka tabelis olemas. Ju peab siis tunnis tähelepanelikum olema ja paremini keskenduma.

Õpetaja luges ette väikese lookese jalgpalli ajaloost. Saime teada, et jalgpalli "leiutasid" roomlased, kelle kaudu jalgpall ka Inglismaale jõudis. Algselt mängisid ühe küla inimesed teise küla inimeste vastu ehk mõnikord võis ühes võistkonnas  olla kokku lausa 200 mängijat:


Kuna õpetaja oli lugemishoos, siis luges ta ette veel ühe humoorika ning õpetliku loo jalgpallist. Seekord lisaks tähelepanelikule kuulamisele täitsime ka kuuldu kohta tabelit.

Kuulasime plaadilt õpikus olevat lugemispala. Õpetaja juhtis tähelepanu mõnede sõnade hääldusele. Seejärel harjutasime lugemist kõigepealt igaüks omaette ning siis lugesime ja tõlkisime üheskoos. 

2 comments:

  1. I am regular to check every post of this blog as well as its other supportive and knowledgeable informative blog post. I appreciate efforts of owner to deliver such valuable information to people.คลิปฟุตบอล

    ReplyDelete
  2. Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking. Fortnite Game

    ReplyDelete